Page 9 - SS110718
P. 9

Keskiviikko 11.7.2018                                                                             SINUN SAVO                                                                                                                                       9

SUNNUNTAI 15. heinäkuuta                                                                          MAANANTAI 16. heinäkuuta                                                                          LEFFAT

            YLE TV1                                           MTV3                                            YLE TV1                               23.10 About a Boy (7)                           Elokuvateatteri                  Instagram:
                                                                                                                                                    23.55 Bates Motel (16)                          Maxim Varkaus                   savonkinot.fi
08.00 Yle Uutiset 08.05 Avara luonto: Villi      08.00 Monchhichi (S) 08.15 Karhuherra Pad-       06.25 Aarteenetsijät 06.55 Ylen Aamu-tv
Patagonia 09.00 Yle Uutiset 09.05 Benjam         dingtonin seikkailut (S) 08.40 Muumilaakson      09.30 Pokka pitää (S) 10.00 Doc Martin (7)                     MTV3
ja lepakonetsijät (S) 09.55 Yle Uutiset 10.00    tarinoita (S) 09.05 Mona Vampyyri (S) 09.30      10.50 Päivän kasvo 11.00 Pisara 11.05 Itse
Itse asiassa kuultuna: Riitta Uosukainen (2013)  Chaplin (S) 09.35 Kuninkaallinen akatemia (S)    asiassa kuultuna: Riitta Uosukainen (2013)        06.55 Huomenta Suomi 09.05 Kauniit ja
11.00 Yle Uutiset 11.05 Kesäksi kotiin 11.35     10.00 Salatut elämät (7) 10.30 Salatut elämät    12.05Tanja ja kuuro Eurooppa: Aallon harjalla     rohkeat (S) 09.30 Emmerdale (7) 10.00 Leila
Dokumenttiprojekti: Murha Meksikossa +           (7) 11.00 Tinan matkassa 12.00 Remontilla        12.35 Kai L. Bremer - autoromantikko 13.20        leipoo Ranskassa 10.30 Leila leipoo Ranskassa
epilogi (12) 12.30 Afrikan murtunut niska        rahoiksi 12.35 Leila kokkaa maalla 13.05         Vuokrasulhanen (S) 14.35 Ikimuistoinen:           11.00 Grillikuume 12.00 Ostoskanava Tvins.
13.30 - 14.24 Historia: Taistelu teestä 14.30    Burgerimies 14.05 Järjen jättiläinen 15.00       OlaviVirta 15.00Yle Uutiset 15.05Yle Uutiset      com 13.00 Leila leipoo Ranskassa 13.30
Toisenlaiset frendit 15.00 Yle Uutiset 15.05     Top Gear 16.05 Mestareiden mestari               selkosuomeksi 15.10Ylen aamu-tv:Tänään ot-        Remontilla rahoiksi 15.00 Ruokaritarit Jamie
SuomiLOVE 16.05 Tanja ja kuuro Eurooppa:                                                          sikoissa 15.50 Tarinanmetsästäjät (12) 16.50      ja Jimmy 16.00 Upeat skandikodit 16.30
Aallon harjalla 16.35 Päivä Ruotsissa 16.50      17.00 Kauhukeittiö                               Novosti Yle 16.55 Yle Uutiset viittomakielellä    Salatut elämät (12)
Novosti Yle 16.55 Yle Uutiset viittomakielellä   18.00 Ex-Onnelliset (S)
                                                 19.00 Seitsemän Uutiset                          17.00 Yle Uutiset                                 17.00 Salatut elämät (7)
17.00 Yle Uutiset                                19.10 Tulosruutu                                 17.10 Doc Martin (7)                              17.30 Salatut elämät (S)
17.10 Kennedyt (12)                              19.20 Urheiluextra                               18.00 Yle Uutiset                                 17.55 Kauniit ja rohkeat (S)
18.00 Yle Uutiset                                19.30 Onnela (S)                                 18.13 Yle Uutiset alueeltasi                      18.25 Emmerdale (7)
18.10 Urheiluruutu                               20.00 Suomen paras palomies                      18.20 Päivän kasvo                                19.00 Seitsemän Uutiset
18.15 Luontohetki:                               21.00 Selviytyjät                                18.30 Pokka pitää (S)                             19.20 Päivän sää
                                                 22.00 Kymmenen Uutiset                           19.00 Historia: Vietnamin sota                    19.25 Tulosruutu
       Monimuotoinen Australia                   22.15 Viikon sää                                                                                   19.30 Kesäterassi
18.45 Tarinanmetsästäjät (12)                    22.20 Tulosruutu                                        valokuvissa (12)                           20.00 SuomiAreena: Suoraa asiaa
19.45 Jäljet päättyvät Berliiniin (12)           22.35 Vares - Sukkanauhakäärme (12)              20.00 Suomi on suomalainen                        21.00 Stadi vs. Lande
20.30 Yle Uutiset                                23.35 Sääntö-Suomi                               20.30 Yle Uutiset                                 22.00 Kymmenen Uutiset
20.45 Urheiluruutu                               00.35 Antti Holma ja maastamuuttajat             20.55 Urheiluruutu                                22.20 Päivän sää
21.05 Kotikatsomo:                               01.30 Alasti-klubi                               21.00 A-studio                                    22.25 Tulosruutu
                                                 02.25 Kallista kipua (7)                         21.30 Dokumenttiprojekti:                         22.35 Isänmaan puolesta (12)
       Korpelan kujanjuoksu (7)                  03.20 Kallista kipua (12)                                                                          23.40 Rouva Ministeri (12)
21.55 Ennen kuolemaa (16)                        04.15 Mutsi (S)                                         Valta kansalle? (S)                        00.36 Aallonmurtaja (16)
22.55 Tannbach, vartioitu kylä (16)              04.40 Mutsi (S)                                  22.30 Yle Uutiset                                 01.30 Salvation (12)
00.30 Uutisikkuna                                                                                 22.35 Kotikatsomo:                                02.25 Arrow (12)
                                                            NELONEN                                                                                 03.20 NCIS: New Orleans (12)
            YLE TV2                                                                                      Korpelan kujanjuoksu (7)                   04.10 NCIS: New Orleans (12)
                                                 06.00Transformers Rescue Bots (7) 06.25 Hisse    23.25 Ekopolis (S)                                05.00 Hurjat sääilmiöt
06.50 Pikku Kakkonen 06.51 Nimipäivä-            Hoksausmaassa (S) 06.40 LEGO City (S) 06.45      00.20 Uutisikkuna
onnittelu: 15.7. 06.53 Hyrräpäät (S) 07.04       Myyrä ja Panda (S) 07.00 Angry Birds Blues (S)                                                                NELONEN
Anniina Ballerina (S) 07.29 - 07.36 Kim ja Kai   07.05 Angry Birds Blues (S) 07.10 Disneyn                    YLE TV2
(S) 07.41 Planeetta Kosmo (S) 07.54 Onneli ja    esikoulu: Sofia ensimmäinen (7) 07.30 My                                                            06.00 Myyrä ja Panda (S) 06.10 Hisse Hok-
Anneli 08.07 Ryhmä Hau (S) 08.31 Uula ja Kuu     Little Pony: Ystävyyden taikaa (7) 07.55 Peu-    06.50 Pikku Kakkonen 06.52 Nimipäivä-             sausmaassa (S) 06.25 Disneyn esikoulu: Mikki
(S) 08.45 Oktonautit (S) 08.59 Galaxi 09.01      kaloisen uudet retket (7) 08.10 Disney esittää:  onnittelu: 16.7. 06.54 Metkat Mesiläiset          ja ralliryhmä (S) 06.50 Angry Birds Blues (S)
Aappo ja Tööt (S) 09.08 Kesäleiri (7) 09.21      LEGO StarWars:The Freemaker Adventures (7)       (S) 07.01 Niksi-Nella (S) 07.07 Ystävät (S)       06.55 Angry Birds Piggy Tales 07.00 Rusty
Pippuriparrat 09.26 Otso ja sopulit 09.33        08.35 Sonic Boom (7) 08.50 Angry Birds Piggy     07.14 Tinga Tinga -tarinat (S) 07.28 Astroset     Rivets (S) 07.25 Kung Fu Panda (S) 07.50
Jessi ja Janni - etevät etsiväkaksoset 09.56     Tales 09.00 Suomen hauskin tavis (S) 10.00       (S) 07.40 Puutarhan tonttu 07.48 Pingu (S)        My Little Pony: Ystävyyden taikaa -lyhäri (S)
TipuTouhukas (S) 10.00 FIFAn jalkapallon MM      Maailman parhaat hupivideot 10.30 Jaksa          07.55 - 08.19 Ryhmä Hau (S) 08.24 Galaxi          07.55 Peukaloisen uudet retket (7) 08.10 My
2018 11.00 Uusi Päivä (S) 11.27 Uusi Päivä (S)   paremmin 11.00 Leijonan luola USA 12.00          08.25 Lassie (7) 08.50 Näin Norjassa 09.00        Little Pony:Ystävyyden taikaa (7) 08.35 Disney
11.55 Uusi Päivä (S) 12.23 Uusi Päivä (S) 12.51  Leijonan luola USA 13.00 Superpesis LIVE:        Casualty (12) 09.50 FIFAn jalkapallon MM          esittää: Star Wars Rebels (7) 09.00 Pikakurssi
Uusi Päivä (S) 13.20Yleisurheilun nuorten U20    16.00 Maailman parhaat hupivideot 16.30          2018 10.50 Holby Cityn sairaala (12) 11.50        kodinostoon 09.30 Leijonan luola (S) 10.30
MM 15.45 Rallicrossin SM: Jurva                  Maailman parhaat hupivideot                      - 12.12 Kätilömies (7) 12.20 Bollywood Style      LIVE: Onnenarpa 12.00 LIVE: Tiedä ja Voita
                                                                                                  Finland 12.30Linenmukanamaailmanympäri            13.55 Suomen hauskin tavis (S) 14.55Vain elä-
16.15 - 20.45 FIFAn jalkapallon                  17.00 Elokuva: Bruce - taivaanlahja (7)          13.00 Linen mukana maailman ympäri 13.29          mää 15.55 Onnenarpa 16.00 Huvila & Huussi
       MM 2018: Loppuottelu                      19.00 Vain elämää                                Linen mukana maailman ympäri 13.58 Linen
                                                 20.00 Vain elämää                                mukana maailman ympäri 14.30 Kummeli (7)          17.00 Leijonan luola USA
20.55 YleXPop 2018 : Mikael Gabriel              20.58 Keno ja Synttärit                          15.00 Latela 15.27 Latela 16.00 Uusi Päivä (S)    18.00 MasterChef Suomi
21.45 YleXPop 2018 : Evelina                     21.00 Elokuva: Beck: Huone 302 (16)              16.27 - 16.53 Uusi Päivä (S)                      19.00 Haluatko miljonääriksi?
22.15 YleXPop 2018 : Reino Nordin                22.55 Pallon ympäri (7)                                                                            20.00 Heikoin lenkki
22.45 YleXPop 2018 : Nelli Matula                23.55 Kupla                                      17.00 Pikku Kakkonen                              20.58 Keno ja Synttärit
23.15 YleXPop 2018 : LCMDF                       00.55 Katastrofin anatomia (12)                   18.10 Casualty (12)                               21.00 Salainen agentti 007 ja tohtori No (16)
23.45 YleXPop 2018 : Aleksanteri Hakaniemi       01.55 Katastrofin anatomia (12)                   19.00 Lauri Markkanen                             23.15 Suomen huutokauppakeisari
00.15 FIFAn jalkapallon MM 2018                                                                                                                     00.15 Arman ja Suomen rikosmysteerit (7)
01.15 Girls (16)                                                                                         - matkalla supertähdeksi vol. 2            01.15 Australian rajalla
01.40 Odyssey (16)                                                                                19.45 Jalkapallon EM U19: FIN - ITA               02.15 Ex on the Beach Ruotsi (7)
02.15 Uutisikkuna                                                                                 22.05 Yle Uutiset
                                                                                                  22.10 Urheiluruutu
                                                                                                  22.15 Latela
                                                                                                  22.45 Melk (12)

                                                                                                  TIISTAI 17. heinäkuuta

     Viikon dokumentit                                                                                        YLE TV1                                            MTV3                               Skyscraper

Prisma: Attenborough ja                                                                           06.25Toisenlaiset frendit 06.55Ylen Aamu-tv       06.55 Huomenta Suomi 09.05 Kesäterassi          Kansainvälinen megatähti        heensä, joka on loukussa
jättidinosaurus                                                                                   09.30 Pokka pitää (S) 10.00 - 10.45 Doc Martin    09.35 Kauniit ja rohkeat (S) 10.00 Emmer-       Dwayne Johnson johtaa           liekehtivässä rakennuksessa.
Yle TV1 ke 11.07. klo 19.00. Ar-                                                                  (7) 10.50 Päivän kasvo 11.00Yle Uutiset Uusi-     dale (7) 10.30 Leila leipoo Ranskassa 11.00     Legendary-tuotantoyhtiön
gentiinan autiomaasta löytyi 2014                                                                 maa 11.07 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi 11.14        Grillikuume 12.00 Ostoskanava Tvins.com         uuden toimintatrillerin          Ohjauksesta ja käsikir-
jättiläismäisen dinosauruksen fossiili.                                                           Yle Uutiset Lounais-Suomi 11.21 Yle Uutiset       13.00 Leila leipoo Ranskassa 13.30 Remontilla   Skyscraper näyttelijäkaar-      jouksesta vastaa Rawson
Sir David Attenborough matkasi Pata-                                                              Häme 11.28 Yle Uutiset Pirkanmaa 11.35 Yle        rahoiksi 14.35 Selviytyjät 15.30 Amazing Race   tia.                            Marshall Thurber (Central
goniaan seuraamaan tutkimuksia.                                                                   Uutiset Keski-Suomi 11.42 Yle Uutiset Itä-        16.30 Salatut elämät (S)                                                        Intelligence, Millerit) ja 3D-
                                                                                                  Suomi 11.49Yle Uutiset Pohjanmaa 11.56Yle                                                          Entinen FBI-agentti ja         seikkailun on tuottanut Beau
Ulkolinja: Vihreätä kultaa                                                                        Uutiset Pohjois-Suomi 12.03Yle Uutiset Lappi      17.00 Salatut elämät (7)                        sotaveteraani Will Ford         Flynn (San Andreas, Bay-
Yle TV1 to 12.07. klo 22.05. Voiko ener-                                                          12.10 Antiikkikaksintaistelu 12.40 Elämä          17.30 Salatut elämät (S)                        (Johnson) työskentelee pil-     watch), Johnson, Thurber ja
giaa tuottaa ympäristöystävällisesti?                                                             käännekohdassa 13.10 Punahousut (S) 14.40         17.55 Kauniit ja rohkeat (S)                    venpiirtäjien turvallisuus-     Hiram Garcia (San Andreas,
Ympäristö- ja teollisuusjärjestöt van-                                                            Arkistokuvia: Suuri valtiomies J K Paasikivi (S)  18.25 Emmerdale (7)                             eksperttinä. Työkomennuk-       Central Intelligence).
novat biopolttoaineen nimeen, mutta                                                               15.00 Yle Uutiset 15.05 Yle Uutiset selkosuo-     19.00 Seitsemän Uutiset                         sella Kiinassa maailman
onko se hiiltä puhtaampaa? Suomessa                                                               meksi 15.10 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa       19.20 Päivän sää                                korkeimmassa rakennukses-        Skyscraperin vastaavat
kehitettiin mäntyöljy ja Fortumilla on                                                            15.50 A-studio 16.20 Aarteenetsijät 16.50         19.25 Tulosruutu                                sa syttyy tuhoisa tulipalo, ja  tuottajat ovat Dany Garcia
biojalostamo Hollannissa.                                                                         Novosti Yle 16.55 Yle Uutiset viittomakielellä    19.30 Kesäterassi                               Ford lavastetaan syylliseksi.   (Baywatch, Ballers), Wendy
                                                                                                                                                    20.00 SuomiAreena: Suoraa asiaa                 Ford on merkitty mies, ja       Jacobson (San Andreas),Eric
Dokumenttiprojekti:                                                                               17.00 Yle Uutiset                                 21.00 Radalla                                   hänen on löydettävä pa-         Hedayat (The Great Wall,
Valta kansalle?                                                                                   17.10 Doc Martin (7)                              22.00 Kymmenen Uutiset                          lon sytyttäjät, puhdistettava   Real Steel) and Eric McLeod
(S) Yle TV1 ma 16.07. klo 21.30.                                                                  18.00 Yle Uutiset                                 22.20 Päivän sää                                maineensa sekä tavalla tai      (Kong: Skull Island, Pirates
Poliittiseen korruptioon kyllästynyt                                                              18.13 Yle Uutiset alueeltasi                      22.25 Tulosruutu                                toisella pelastettava per-      of the Caribbean -sarja).
Italia äänesti koomikko Beppe Grillon                                                             18.20 Päivän kasvo                                22.35 SuomiAreena: Puheenjohtajatentti
Movimento -liikkeen parlamenttiin                                                                 18.30 Pokka pitää (S)                             00.05 Pukumiehet (S)                            Odotus
äänivyöryllä. Kestävätkö demokraat-                                                               19.00 Puutarhan pelastajat                        01.00 Say What
tiset ihanteet parlamentaarisen to-                                                               19.45 Päivä Ruotsissa                             01.55 Alasti-klubi                              Ajan pyörällä joen rantaan
dellisuuden? Kuvassa Silvio Berlusconi                                                            20.00 Tanja ja kuuro Eurooppa: Prost!             02.50 Billions (12)                             maalaan maisemaa
kannattajineen.                                                                                   20.30 Yle Uutiset                                 04.05 Arrow (16)                                vastarannalla katras lampaita
                                                                                                  20.55 Urheiluruutu                                                                                karitsoja
Historia: Vietnamin sota valokuvissa                                                              21.00 Allsång på Skansen                                     NELONEN                              kellon kilkatus.
(12) Yle TV1 ma 16.07. klo 19.00. Philip Jones Griffithsin valokuvat Vietnamin                      22.00 Motherland - äitien sota (7)                                                                Mesiangervojen terälehdet
sodasta toivat maailman tietoisuuteen sodan inhimilliset kärsimykset. Hänen                       22.30 Yle Uutiset                                 06.00 Myyrä ja Panda (S) 06.10 Hisse Hok-       tarttuvat taulun pintaan.
teoksensa Vietnam Inc on kuvajournalismin malliesimerkki, joka tekee yhä                          22.35 Prisma: Attenborough ja                     sausmaassa (S) 06.25 Disneyn esikoulu: Mikki
valtavan vaikutuksen.                                                                                                                               ja ralliryhmä (S) 06.50 Angry Birds Blues (S)   Sinä uinut vielä minussa.
                                                                                                         jättidinosaurus                            06.55 Angry Birds Piggy Tales 07.00 Rusty       Kuuntelemme kuinka
                                                                                                  23.30 Raja jota ei ylitetä (16)                   Rivets (S) 07.25 Kung Fu Panda (7) 07.50        sydämesi helisee hopeatiuku
                                                                                                                                                    My Little Pony: Ystävyyden taikaa -lyhäri (S)   omani
                                                                                                              YLE TV2                               07.55 Peukaloisen uudet retket (S) 08.10 My     maan tumma syke.
                                                                                                                                                    Little Pony:Ystävyyden taikaa (S) 08.35 Disney
                                                                                                  06.50 Pikku Kakkonen 06.51 Nimipäiväonnit-        esittää: Star Wars Rebels (7) 09.00 Pikakurssi  Anja Närekangas
                                                                                                  telu: 17.7. 06.53 Kuiske (S) 07.00 Kotkaperhe     kodinostoon 09.30 Leijonan luola (S) 10.30
                                                                                                  07.06 Tilda ja hänen ystävänsä (S) 07.18          LIVE: Onnenarpa 12.00 LIVE: Tiedä ja Voita
                                                                                                  Killen kimppakyyti (S) 07.30 Keppihevostalli      13.55 Haluatko miljonääriksi? 14.55 Vain elä-
                                                                                                  07.37 Pusse (S) 07.49 Askarrellaan 07.57          mää 15.55 Onnenarpa 16.00 Huvila & Huussi
                                                                                                  Vekarat! (S) 08.24 Galaxi 08.25 Urheiluhullut
                                                                                                  (S) 08.27 Merten syvyyksissä (7) 08.50 Näin       17.00 Leijonan luola USA
                                                                                                  Norjassa 09.00 - 09.48 Casualty (12) 10.00        18.00 MasterChef Suomi
                                                                                                  Holby Cityn sairaala (12) 11.00 Kätilömies (7)    19.00 Haluatko miljonääriksi?
                                                                                                  11.22 - 11.45 Kätilömies (7) 12.00 Linen mu-      20.00 Heikoin lenkki
                                                                                                  kana maailman ympäri 12.28 Linen mukana           20.58 Keno ja Synttärit
                                                                                                  maailman ympäri 13.00 Luontoretkellä: Teno        21.00 Salainen agentti 007 Istanbulissa (16)
                                                                                                  on paras lohijoki 14.00 Lofoottien kalamestari    23.25 Suomen huutokauppakeisari
                                                                                                  15.00 Kummeli (7) 15.30 Latela 16.00 Uusi         00.25 Arman ja Suomen rikosmysteerit (7)
                                                                                                  Päivä (S) 16.26 - 16.54 Uusi Päivä (S)            01.25 Grillit huurussa (S)
                                                                                                                                                    02.25 Australian rajalla
                                                                                                  17.00 Pikku Kakkonen                              02.55 Ex on the Beach Ruotsi (7)
                                                                                                  18.10 Casualty (12)
                                                                                                  19.00 Line ja matka kehoihin (12)
                                                                                                  19.30 Satuhäät
                                                                                                  20.20 Jalkapallon EM U19: FRA - UKR
                                                                                                  22.30 Latela
                                                                                                  23.00 Melk (12)
                                                                                                  23.25 About a Boy (7)
                                                                                                  23.45 About a Boy (7)
                                                                                                  00.10 Bates Motel (16)
   4   5   6   7   8   9   10   11   12