Page 8 - SS110718
P. 8

8                                                                                                  SINUN SAVO                                                                                                                                        Keskiviikko 11.7.2018

   KESKIVIIKKO 11. heinäkuuta

            YLE TV1                               10.30 Leila kokkaa maalla 11.00 Illallinen       TV-VIIKKO 11.-17. heinäkuuta
                                                  äidille 12.00 Ostoskanava Tvins.com 13.00
06.25Toisenlaiset frendit 06.55Ylen Aamu-tv       Leila kokkaa maalla 13.30 Remontilla rahoiksi    PERJANTAI 13. heinäkuuta                                                                         LAUANTAI 14. heinäkuuta
09.30 Pokka pitää (S) 10.00 Doc Martin (7)        14.35 Olipa kerran elämä 15.30 Ruokaritarit
10.50 Päivän kasvo 11.00Yle Uutiset Uusimaa       Jamie ja Jimmy 16.30 Salatut elämät (7)                      YLE TV1                                          MTV3                                            YLE TV1                              elämät (7) 11.00 Salatut elämät (S) 11.30
11.07 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi 11.14 Yle                                                                                                                                                                                                           Salatut elämät (S) 12.00 Salatut elämät (S)
Uutiset Lounais-Suomi 11.21Yle Uutiset Häme       17.00 Salatut elämät (7)                         06.25 Elossa 24h 06.55 Ylen Aamu-tv 09.30       06.55HuomentaSuomi 09.05Kauniitjarohke-          08.00 Yle Uutiset 08.05 - 08.50 Puutarhan        12.30 Täydellinen kesä (S) 13.00 Siskot 14.00
11.28Yle Uutiset Pirkanmaa 11.35Yle Uutiset       17.30 Salatut elämät (S)                         Pokka pitää (S) 10.00 Doc Martin (7) 10.50      at (S) 09.30 Emmerdale (7) 10.00 Leila kokkaa    pelastajat 09.00 Yle Uutiset 09.05 Elossa 24h    Kaunis elämä 15.00 Leila kokkaa maalla 15.30
Keski-Suomi 11.42 Yle Uutiset Itä-Suomi           17.55 Kauniit ja rohkeat (S)                     Päivän kasvo 11.00 Yle Uutiset Uusimaa          maalla 10.30 Leila leipoo Ranskassa 11.00        09.35 Lintuvuorella 10.00 Yle Uutiset 10.05      Arktiset vedet 16.00 Myytinmurtajat
11.49Yle Uutiset Pohjanmaa 11.56Yle Uutiset       18.25 Emmerdale (7)                              11.07 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi 11.14 Yle      Grillikuume 12.00 Ostoskanava Tvins.com          Historia: Viikinkien jäljillä 11.00 Yle Uutiset
Pohjois-Suomi 12.03 Yle Uutiset Lappi 12.10       19.00 Seitsemän Uutiset                          Uutiset Lounais-Suomi 11.21Yle Uutiset Häme     13.00 Leila kokkaa maalla 13.30 Remontilla       11.05 Yle Uutiset Uusimaa 11.12 Yle Uutiset      17.00 Kauhukeittiö
Antiikkikaksintaistelu 12.40 - 13.10 Elämä        19.20 Päivän sää                                 11.28Yle Uutiset Pirkanmaa 11.35Yle Uutiset     rahoiksi 14.30 Tinan matkassa 15.30 Ruoka-       Kaakkois-Suomi 11.19 Yle Uutiset Lounais-        18.00 Samassa liemessä
käännekohdassa 13.20 Mä oksalla ylimmällä         19.25 Tulosruutu                                 Keski-Suomi 11.42 Yle Uutiset Itä-Suomi         ritarit Jamie ja Jimmy 16.30 Salatut elämät (S)  Suomi 11.26 Yle Uutiset Häme 11.33 Yle Uu-       19.00 Seitsemän Uutiset
(S) 14.45 Arkistokuvia: Kuusi runoilijaa (S)      19.30 Älä jäädy                                  11.49Yle Uutiset Pohjanmaa 11.56Yle Uutiset                                                      tiset Pirkanmaa 11.40Yle Uutiset Keski-Suomi     19.10 Tulosruutu
15.00 Yle Uutiset 15.05 Yle Uutiset selkosuo-     20.00 Yökylässä Maria Veitola                    Pohjois-Suomi 12.03 Yle Uutiset Lappi 12.10     17.00 Salatut elämät (7)                         11.47 Yle Uutiset Itä-Suomi 11.54 Yle Uutiset    19.15 SuomiAreena
meksi 15.10 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa       21.00 Kaappaus keittiössä                        Antiikkikaksintaistelu 12.40 Elämä käänne-      17.30 Salatut elämät (7)                         Pohjanmaa 12.01 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
15.50 Suomi on suomalainen 16.20 Kesäksi          22.00 Kymmenen Uutiset                           kohdassa 13.10 Anja, tule kotiin (7) 14.20      17.55 Kauniit ja rohkeat (S)                     12.08 - 12.15 Yle Uutiset Lappi 12.25 RSO               - kesän kuumimmat keskustelut
kotiin 16.50 Novosti Yle 16.55 Yle Uutiset        22.20 Päivän sää                                 Oscarshall - historiaa ja nykyaikaa 15.00 Yle   18.25 Emmerdale (7)                              Musiikkitalossa 13.35 Prisma: Attenborough       19.20 Pilanpäiten
viittomakielellä                                  22.25 Tulosruutu                                 Uutiset 15.05Yle Uutiset selkosuomeksi 15.10    19.00 Seitsemän Uutiset                          ja jättidinosaurus 14.30 Toisenlaiset frendit    19.30 Älä jäädy
                                                  22.35 Myytinmurtajat                             Ylen aamu-tv:Tänään otsikoissa 15.55 - 16.45    19.20 Päivän sää                                 15.00 Yle Uutiset 15.05 Pisara 15.10 - 16.40     20.00 Bumtsibum
17.00 Yle Uutiset                                 23.40 Radalla                                    Avara luonto:Villi Patagonia 16.50 NovostiYle   19.25 Tulosruutu                                 Foylen sota (12) 16.50 Novosti Yle 16.55 Yle     21.00 Amazing Race
17.10 Doc Martin (7)                              00.40 Arrow (16)                                 16.55 Yle Uutiset viittomakielellä              19.30 Älä jäädy                                  Uutiset viittomakielellä                         22.00 Kymmenen Uutiset
18.00 Yle Uutiset                                 01.35 Penn & Teller: Naruta meitä! (S)                                                           20.00 Mökkireissu                                                                                 22.10 Lotto, Jokeri ja Lomatonni
18.13 Yle Uutiset alueeltasi                      02.30 Hurjat sääilmiöt                           17.00 Yle Uutiset                               21.00 Alasti-klubi                               17.00 Yle Uutiset                                22.20 Päivän sää
18.20 Päivän kasvo                                03.25 Hurjat sääilmiöt                           17.10 Doc Martin (7)                            22.00 Kymmenen Uutiset                           17.10 Vuoroin vieraissa (7)                      22.25 Tulosruutu
18.30 Pokka pitää (S)                             04.20 I Love You.. But I Lied                    18.00 Yle Uutiset                               22.20 Päivän sää                                 18.00 Yle Uutiset                                22.35 Elokuva: Wallander:
19.00 Prisma: Attenborough ja                                                                      18.13 Yle Uutiset alueeltasi                    22.25 Tulosruutu                                 18.10 Urheiluruutu
                                                             NELONEN                               18.20 Päivän kasvo                              22.35 Elokuva: Kaappaus raiteilla (16)           18.15 Stugor                                            Tuhopolttaja (16)
       jättidinosaurus                                                                             18.30 Pokka pitää (S)                           00.40 Teknavi                                    18.45 Avara luonto: Villi Patagonia              00.30 Rikospaikka
20.00 Elossa 24h                                  06.00 Myyrä ja Panda (S) 06.10 Hisse Hok-        19.00 Vuoroin vieraissa (7)                     01.10 Nuori MacGyver (12)                        19.35 Ryhmä Pullman (12)                         01.05 Zoo (16)
20.30 Yle Uutiset                                 sausmaassa (S) 06.25 Disneyn esikoulu:           19.45 Eläinten ystävät                          02.00 Arrow (16)                                 20.30 Yle Uutiset                                02.00 Olipa kerran elämä
20.55 Urheiluruutu                                Leijonakaarti (S) 06.50 Angry Birds Blues (S)    20.00 Kesäksi kotiin                            02.55 Crazy Ex-Girlfriend (S)                    20.50 Urheiluruutu                               02.55 Game Night
21.05 A-studio                                    06.55 Angry Birds Piggy Tales 07.00 Rusty        20.30 Yle Uutiset                               03.50 Last Man on Earth (7)                      21.15 Tarinanmetsästäjät (12)                    03.50 Penn & Teller: Naruta meitä! (7)
21.35 Tannbach, vartioitu kylä (16)               Rivets (S) 07.25 Kung Fu Panda (7) 07.50         20.55 Urheiluruutu                              04.20 Last Man on Earth (7)                      22.15 Savuava ase (16)                           04.45 Mutsi (7)
23.10 Yle Uutiset                                 Disney esittää: Avalorin Elena 08.10 Sonic       21.05 Näytön paikka (7)                         04.45 Middle (S)                                 23.05 Deutschland 83 (16)
23.15 Ulkolinja: Turistit pysykää poissa          Boom (7) 08.25 Sonic Boom (7) 08.35 Disney       22.00 SuomiLOVE                                                                                  23.55 Kesäksi kotiin                                        NELONEN
                                                  esittää: Star Wars Rebels (7) 09.00 Pikakurssi   23.00 Yle Uutiset                                          NELONEN                               00.25 Uutisikkuna
            YLE TV2                               kodinostoon 09.30 Remppa vai muutto:             23.05 Outlander - Matkantekijä (16)                                                                                                               06.00Transformers Rescue Bots (7) 06.25 Hisse
                                                  Lomakodit 10.30 LIVE: Onnenarpa 12.00 LIVE:      00.00 Uutisikkuna                               06.00 Myyrä ja Panda (S) 06.10 Hisse Hok-                    YLE TV2                              Hoksausmaassa (S) 06.40 LEGO City (S) 06.45
06.50 Pikku Kakkonen 06.53 Nimipäiväonnit-        Tiedä ja Voita 13.55 Haluatko miljonääriksi?                                                     sausmaassa (S) 06.25 Disneyn esikoulu: Mikki                                                      Myyrä ja Panda (S) 07.00 Angry Birds Blues (S)
telu: 11.7. 06.54 Humps (S) 07.02 Ludovic (S)     14.55 Hauskat kotivideot 15.55 Onnenarpa                     YLE TV2                             ja ralliryhmä (S) 06.50 Angry Birds Blues (S)    09.20 Yleisurheilun nuorten U20 MM 10.40         07.05 Angry Birds Blues (S) 07.10 Disneyn
07.17 Zip-Zap muu (S) 07.24 Rikke (S) 07.30       16.00 Huvila & Huussi                                                                            06.55 Angry Birds Piggy Tales 07.00 Kung Fu      Yleisurheilun nuorten U20 MM 12.40 Kummeli       esikoulu: Sofia ensimmäinen (S) 07.30 LEGO
Sasu (S) 07.41 Noksu (S) 07.46 Ota koppi!                                                          06.50 Pikku Kakkonen 06.51 Nimipäiväon-         Panda (S) 07.25 My Little Pony: Ystävyyden       (7) 13.10Yleisurheilun nuorten U20 MM 14.50      Jurassic World: Indominuksen pako (7) 07.55
07.54 Kaapo (S) 08.20 Galaxi 08.21 Tenavat        17.00 Leijonan luola USA                         nittelu: 13.7. 06.52 Taikakaruselli (S) 07.04   taikaa (7) 07.50 My Little Pony: Ystävyyden      Yleisurheilun nuorten U20 MM                     Peukaloisen uudet retket (7) 08.10 Rusty Ri-
(7) 08.28 Jack (7) 08.40Tallitytöt 08.50Yleis-    18.00 Heikoin lenkki                             Lumiukot (S) 07.06 Puuharit (S) 07.20 - 07.32   taikaa -lyhäri (S) 07.55 Peukaloisen uudet                                                        vets (S) 08.35 Disney esittää: StarWars Rebels
urheilun nuorten U20 MM 11.50Yleisurheilun        19.00 Suomen hauskin tavis (S)                   Sanni Sateenkaari (S) 07.40 Postimies Pate,     retket (S) 08.10 Rusty Rivets (S) 08.35          16.45 FIFAn jalkapallon MM 2018:                 (7) 09.00 Hauskat kotivideot 10.00 Hauskat
nuorten U20 MM 14.30 FIFAn jalkapallon MM         19.55 3 huipun haaste                            erikoislähettipalvelu (S) 07.55 Runoja & ru-    Disney esittää: Star Wars Rebels (7) 09.00              Pronssiottelu                             kotivideot 11.00 MasterChef Suomi 12.00
2018 15.30 Casualty (12)                          20.00 Suomen huutokauppakeisari                  sinoita (S) 08.01 Anton Siilinen ratkaisee (S)  Pikakurssi kodinostoon 09.30 Remppa vai                                                           MasterChef Suomi 13.00 Elokuva: Prinsessa
                                                  20.58 Keno ja Synttärit                          08.15 Galaxi 08.16 Tipu Touhukas (S) 08.18      muutto: Lomakodit 10.30 LIVE: Onnenarpa          19.30 Tampere Open,                              Lillifee ja yksisarvinen (S) 14.35 Maailman
16.25 Yleisurheilun nuorten U20 MM                21.00 Top Gun - lentäjistä parhaat (12)          Syrhämä (7) 08.50 - 09.15 Line ja matka         12.00 LIVE: Tiedä ja Voita 13.55 Napakymppi             erä Suomen tennishistoriaa                parhaat hupivideot 15.10 Leijonan luola USA
18.25 Yleisurheilun nuorten U20 MM                23.15 Kupla                                      kehoihin (12) 09.20 Yleisurheilun nuorten       14.55 Heikoin lenkki 15.55 Onnenarpa 16.00                                                        16.10 Leijonan luola USA
20.15 FIFAn jalkapallon MM 2018:                  00.15 Katastrofin anatomia (12)                   U20 MM 11.50 Yleisurheilun nuorten U20          Pallon ympäri (7)                                19.55 Villi kortti
                                                  01.10 Arman Pohjantähden alla (7)                MM 14.00 Casualty (12) 14.50 Kummeli (7)                                                         20.45 Sinä päivänä (12)                          17.10 Elokuva: Hei, taas me lennetään! (12)
       Toinen välierä                             02.10 Napamiehet (7)                             15.20 Latela 15.48 Latela 16.20 Uusi Päivä (S)  17.00 Leijonan luola USA                         22.30 FIFAn jalkapallon MM 2018                  18.55 3 huipun haaste
23.15 FIFAn jalkapallon MM 2018                   02.40 Napamiehet (7)                             16.47 Uusi Päivä (S)                            18.00 Leijonan luola USA                         23.30 Star Wreck VI:                             19.00 Napakymppi
00.15 Uutisikkuna                                 03.10 Australian rajalla                                                                         19.00 Hauskat kotivideot                                                                          20.00 Napakymppi
                                                  03.40 Australian rajalla                         17.16 Uusi Päivä (S)                            20.00 Hauskat kotivideot                                In The Pirkinning (12)                    20.58 Keno ja Synttärit
             MTV3                                 04.10 Ex on the Beach Ruotsi (7)                 17.45 Yleisurheilun nuorten U20 MM              20.58 Keno ja Synttärit                          01.15 Uutisikkuna                                21.00 Elokuva: Mies ja alaston ase 2 ½ (12)
                                                                                                   19.45 Yleisurheilun nuorten U20 MM              21.00 Elokuva: Beverly Hills kyttä II (12)                                                        22.50 Elokuva: National Treasure
06.55 Huomenta Suomi 09.05 Kauniit ja                                                              21.30 Luottomies (12)                           23.10 Elokuva: Ocean’s Twelve (S)                             MTV3
rohkeat (S) 09.30 Emmerdale (7) 10.00                                                              21.40 Luottomies (12)                           01.40 Kupla                                                                                              - kansallisaarre (12)
Pihlajakadun tuhmat tädit 3 - syntiset (12)                                                        21.50 Yle Uutiset                               02.40 Grillit huurussa (S)                       08.00 Puuha-Pete (S) 08.15 Karhuherra Pad-       01.35 Kupla
                                                                                                   21.55 Urheiluruutu                                                                               dingtonin seikkailut (S) 08.40 Muumilaakson      02.35 Suomen huutokauppakeisari
   TORSTAI 12. heinäkuuta                                                                          22.00 Rakkaus lainassa (12)                                                                      tarinoita (S) 09.05 Mona Vampyyri (S) 09.30      03.35 Napamiehet (7)
                                                                                                   23.50 Kioski Show                                                                                Chaplin (S) 09.35 Kuninkaallinen akatemia (7)    04.05 Napamiehet (7)
                                                                                                   00.10 Uutisikkuna                                                                                10.00 Ostoskanava Tvins.com 10.30 Salatut

            YLE TV1                                            MTV3                                                                                Viikon tv-elokuvia

06.25Tanja ja kuuro Eurooppa: Aallon harjalla     06.55HuomentaSuomi 09.05Kauniitjarohke-          Bad Luck Love                                   Beverly Hills kyttä II                           Rakkaus lainassa                                 Kaappaus raiteilla
06.55 Ylen Aamu-tv 09.30 Pokka pitää (S)          at (S) 09.30 Emmerdale (7) 10.00 Leila kokkaa    (16) Yle TV2 to 12.07. klo 22.50                (12) Nelonen pe 13.07. klo 21.00.                (12) Yle TV2 pe 13.07. klo 22.00.                (16) MTV3 pe 13.07. klo 22.35
10.00 Doc Martin (7) 10.50 Päivän kasvo           maalla 10.30 Leila kokkaa maalla 11.00 Illalli-  Olli Saarelan urbaani rakkaustarina             Hulvaton toimintakomedia kuljettaa               (Something Borrowed, USA 2011)                   Toimintajännäri, jossa Pentagonista
11.00 Yle Uutiset Uusimaa 11.07 Yle Uutiset       nen äidille 12.00 OstoskanavaTvins.com 13.00     Alista ja Inkasta, sekä uuden alun              legendaksi kohonneen Axel Foleyn (Ed-            Romanttisessa komediassa newyor-                 potkittu teknoekspertti hallussaan
Kaakkois-Suomi 11.14 Yle Uutiset Lounais-         Leila kokkaa maalla 13.30 Remontilla rahoiksi    vaikeudesta. N: JormaTommila,Tom-               die Murphy) takaisin kotikaupunkiinsa            kilaisten sinkkujen ystävyys joutuu              koodi ydinasejärjestelmään, kaappaa
Suomi 11.21 Yle Uutiset Häme 11.28 Yle Uu-        14.35 Unelmarempat 15.30 Ruokaritarit Jamie      mi Eronen, Maria Järvenhelmi, 2000.             Detroitiin. Monitaiturin apua tarvitaan          koetukselle rakkauden yllättävien                apureineen täyden matkustajajunan
tiset Pirkanmaa 11.35Yle Uutiset Keski-Suomi      ja Jimmy 16.30 Salatut elämät (S)                                                                kuitenkin pian myös Beverly Hillsissä,           ristipistojen seurauksena. N: Gin-               uhaten tuhota sen lisäksi Washington
11.42 Yle Uutiset Itä-Suomi 11.49 Yle Uutiset                                                                                                      jossa hänen vanhat poliisikollegansa             nifer Goodwin, Kate Hudson, John                 D.C. ydinreaktoreineen, ellei hänen
Pohjanmaa 11.56 Yle Uutiset Pohjois-Suomi         17.00 Salatut elämät (S)                                                                         ovat vaarassa.                                   Krasinski.                                       vaatimuksiinsa suostuta.
12.03 Yle Uutiset Lappi 12.10 Antiikkikaksin-     17.30 Salatut elämät (7)
taistelu 12.40 Elämä käännekohdassa 13.10         17.55 Kauniit ja rohkeat (S)                     Hei, taas me lennetään!                         Mies ja alaston ase 2                            Bruce - taivaanlahja                             Salainen agentti 007
- 14.25 Opri (S) 14.30 Vuosirenkaita 15.00        18.25 Emmerdale (7)                              (12) Nelonen la 14.07. klo 17.10.               (12) Nelonen la 14.07. klo 21.00. Mies           (7) Nelonen su 15.07. klo 17.00.                 Istanbulissa
Yle Uutiset 15.05 Yle Uutiset selkosuomeksi       19.00 Seitsemän Uutiset                          Jatko-osa hulvattomalle kresikome-              ja alaston ase -sarjan hillittömässä             Jim Carreyn hulvaton komedia Tv-                 (16) Nelonen ti 17.07.klo 21.00. En-
15.10 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa 15.50       19.20 Päivän sää                                 dialle Hei, me lennetään! Muistojen             toisessa osassa ovat mukana kaikki               toimittajasta Bruce (Carrey), joka               simmäisen James Bond -elokuvan
A-studio 16.20Vihreämpielämä 16.50Novosti         19.25 Tulosruutu                                 vaivaama sotilaslentäjä Ted Striker             ensimmäisen elokuvan keskeiset täh-              kohdistaa surkean päivän päätteeksi              huippumenestyksen vanavedessä
Yle 16.55 Yle Uutiset viittomakielellä            19.30 Älä jäädy                                  joutuu jälleen pelastamaan lentomat-            det. Nyt Frank Drebiniä (Leslie Nielsen)         turhautumisensa itse Jumalaan. Luoja             syntynyt toimintaseikkailu kuljettaa
                                                  20.00 Burgerimies                                kustajien hengen. Matkustajat, joille           työllistävät suuret energiapäätökset.            (Morgan Freeman) vastaa huutoon ja               Bondin (Sean Connery) Istanbuliin,
17.00 Yle Uutiset                                 21.00 Pitääkö olla huolissaan?                   edellinen kerta on vielä tuoreessa                                                               luovuttaa voimansa itsevarmuutta                 jossa hänen on määrä varastaa neuvos-
17.10 Doc Martin (7)                              22.00 Kymmenen Uutiset                           muistissa, eivät juuri luota Strikerin                                                           uhkuvalle Brucelle.                              toliittolaisten kehittynyt koodinmurtaja
18.00 Yle Uutiset                                 22.20 Päivän sää                                 kykyihin.                                                                                                                                         Lektor työnantajansa MI6:n haltuun.
18.13 Yle Uutiset alueeltasi                      22.25 Tulosruutu
18.20 Päivän kasvo                                22.35 Top Gear
18.30 Pokka pitää (S)                             23.40 112 (7)
19.00 Kriminalisti (12)                           00.40 Isänmaan puolesta (16)
20.00 Aarteenetsijät                              01.45 Arrow (16)
20.30 Yle Uutiset                                 02.40 Rikoksista pahin (12)
20.55 Urheiluruutu                                03.35 Rikoksista pahin (12)
21.05 Poldark (12)                                04.30 Hurjat sääilmiöt
22.05 Ulkolinja: Vihreätä kultaa
23.30 Yle Uutiset                                            NELONEN
23.35 Ennen kuolemaa (16)
00.35 Uutisikkuna                                 06.00 Myyrä ja Panda (S) 06.10 Hisse Hok-
                                                  sausmaassa (S) 06.25 Disneyn esikoulu: Lei-
            YLE TV2                               jonakaarti 06.50 Angry Birds Blues (S) 06.55
                                                  Angry Birds Piggy Tales 07.00 Kung Fu Panda
06.50 Pikku Kakkonen 06.52 Nimipäiväonnit-        (7) 07.25SonicBoom(7) 07.40SonicBoom(7)
telu: 12.7. 06.53 Raa Raa, leikkisä leijona (S)   07.50Disneynesikoulu:Leijonakaarti(S) 08.10
07.05 Mohvelit (S) 07.10Touhukkaat (S) 07.34      Rusty Rivets (S) 08.35 Disney esittää: StarWars
Nalle 07.41 Tiketi Tok (S) 07.55 Arvaa kuinka     Rebels (7) 09.00 Pikakurssi kodinostoon 09.30
paljon sinua rakastan (S) 08.06 Simo (S) 08.12    Remppa vai muutto: Lomakodit 10.30 LIVE:
Viiru ja Pesonen (S) 08.27 Galaxi 08.28 Pertti    Onnenarpa 12.00 LIVE: Tiedä ja Voita 13.55
ja Purtti (7) 08.41 Lulu ja lehmä (7) 08.50 Line  Napakymppi 14.55 Heikoin lenkki 15.55
ja matka kehoihin (12) 09.20 Yleisurheilun        Onnenarpa 16.00 Huvila & Huussi
nuorten U20 MM 10.50Yleisurheilun nuorten
U20 MM 12.30 FIFAn jalkapallon MM 2018            17.00 Leijonan luola USA
13.30 - 14.20 Casualty (12) 14.25 Kummeli (7)     18.00 Heikoin lenkki
14.50 - 15.15 Kummeli (7) 15.20 Latela 15.48      19.00 Suomen huutokauppakeisari
Latela 16.20 Uusi Päivä (S) 16.48 Uusi Päivä (S)  20.00 Pallon ympäri (7)
                                                  20.58 Keno ja Synttärit
17.15 Uusi Päivä (S)                              21.00 Elokuva: Ocean’s Twelve (S)
17.45 Yleisurheilun nuorten U20 MM                23.35 Katastrofin anatomia (12)
19.45 Yleisurheilun nuorten U20 MM                00.35 Arman Pohjantähden alla (S)
21.30 Luottomies (12)                             01.35 Rekkakuskit jäällä (7)
21.40 Luottomies (12)                             02.35 Australian rajalla
21.50 Yle Uutiset                                 03.05 Australian rajalla
21.55 Urheiluruutu                                03.35 Ex on the Beach Ruotsi (7)
22.00 Villi kortti
22.50 Bad Luck Love (16)
00.20 Uutisikkuna
   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12